Middle-Level Results

Business Etiquette: 

  • Gracie Howell - 3rd

  • Mikinah Browne - 7th 

  • Jared McKaig - 8th 

  • Justin Frost - 9th

  • Jeremiah Martin - 10th 

Business Math & Financial Literacy 

  • Jeremiah Martin - 1st

Career Exploration:

  • Mikinah Browne - 2nd

  • Taylor Bowles - 3rd

  • Peytton Miller - 4th 

  • Izabel Martin - 5th 

Digital Citizenship

  • Dallin Rasmussen - 1st

Intro to Computer Science: 

  • Trevor Treat - 5th 

Multimedia and Wedsite Development:

  • Charlotte Rieke - 1st

  • Justin Frost - 3rd

Critical Thinking:

  • Charlotte Rieke - 2nd 

Elevator Speech:

  • Kale Bingaman - 1st 

  • Tayler Bowles - 3rd 

  • Henry Treat - 5th 

  • Dallin Rasmussen - 6th 

Ethical Leadership:

  • Trevor Treat - 1st 

  • Gracie Howell - 4th 

  • Avonlea Crook - 5th 

  • Stein Long - 6th 

Social Media Concepts:

  • Stein Long - 2nd 

Creed Speaking:

  • Avonlea Crook - 1st 

  • Jayda Cant - 4th 

Digital Game Theory:

  • Wyatt Burns, Jared McKaig & Eli Mola - 1st

Intern Interview

  • Kale Bingaman - 1st 

  • Jayda Cant - 3rd 


REGIONALS RESULTS 2020

High School Results

Business Calculations:

  • Devin Colwell - 1st

Business Law:

  • Madison Eckhart - 8th

Cyber Security:

  • Alyssa Jennings - 5th

Intro to Business Communications:

  • Madison Eckhart - 4th

Intro to FBLA

  • Audree Treat - 3rd

  • Elidia Rivas - 8th

Intro to Financial Math

  • Alyssa Jennings - 9th

Intro to Information Technology

  • Grace Turley - 4th

  • Kenna Whitmore - 5th

  • Joelle Treat - 6th

Intro to Business Presentation:

  • Sadie Bingaman - 1st

Agribusiness:

  • Christian Treat - 6th

Hospitality Management:

  • Jayce Burnette, Carter Crook & Chance Goodman - 3rd

  • Erin Coston, Anaika McDonald & Aspen Smith - 3rd

Intro to Public Speaking:

  • Joelle Treat - 1st 

  • Grace Turley - 2nd 

Job Interview:

  • Erin Coston - 1st 

  • Dylan Maguire - 7th

Sales Presentation:

  • Allison Stirewalt - 1st 

  • Dylan Maguire - 4th 

Social Media Campaign:

  • Kenna Whitmore & Audree Treat - 3rd

Computer Applications:

  • Luke Sather - 1st 

  • Brendan Colwell - 4th 

  • Christian Treat - 5th 

Word Processing:

  • Aspen Smith - 4th 

Computer Game & Simulation Programming:

  • Brendan Colwell, Devin Colwell & Luke Sather - 1st